clanek
Článek
 

KOUZLO DVEŘÍ

Martina Resová


Dveře jsou místem, kterým se můžeme ocitnout v jiném světě. V domě, bytě či místnosti s úplně jinou energií než je ta, ze které přicházíme. Možná jsme to někde zažili. Já si pamatuji, když ve Zlíně otevřeli mexickou restauraci, procházela jsem hotelem a po vstupu do restaurace jsem zažila ten pocit, že jsem jinde. Interiér navrhovali lidé, kteří dělávají i kulisy v pohádkách a rukopis i tady zůstal. Člověk si po vstupu připadal jako na mexickém venkově a restaurace i s vysokými cenami měla téměř pořád plno. Dnes už se svou energií trochu srovnala s okolím, tak už nepůsobí tak neobyčejně.

 

Pokud žijete život odlišný od toho venku, uznáváte jiné hodnoty, daří se vám líp, než okolí, či máte spoustu originálních nápadů, bude pro vás určitě lepší oddělit se od okolí pořádnými plnými dveřmi. Plné dveře vaši energii doma lépe podrží, než dveře prosklené a budete míň cítit přilehlé okolí domu. Naopak pokud žijete v krásném prostředí, vaše vchodové dveře ústí do nádherné zahrady, můžete si dovolit i dveře částečně prosklené. Udržovaná zahrada má dostatek energie, nepotřebuje odčerpávat od vás z domu. (I když já jsem stejně víc pro ty plné). Abyste naplno využili kouzla dveří, měli byste znát alespoň pár základních věcí. 

Důležitá je orientace vchodových dveří vůči světových stranám ( pokud máte domek, pak se jedná o hlavní vstup a u bytových domů vstup do vašeho bytu). Jak poznáte jestli jsou vaše dveře východní či západní? Stoupněte si zády k nim, jako byste vycházeli z domu (bytu) a směr, kterým se díváte, je směr vašich dveří, např. východní (pozn. jedná se o skutečnou světovou stranu). Obrazně řečeno vaše dveře nadechují východní energii.

* Podle orientace vchodu se pozná, komu byt bude nejvíce prospívat a čemu se bude více dařit.

Severní vchod vnáší klid do života, spokojenost. Bydlet v bytě se severním vchodem může být vhodné pro lidi, co se neumí zastavit, pro workoholiky... u příliš klidných typů může ale docházet k odcizení či letargii.

Severovýchodní dveře přinášejí nejvíc proměnlivou energii, obyvatelé mohou příliš podléhat vlivu vnějších sil. Pokud zde není ani výklenek a ni nechybí část pakua moudrosti (bráno dle světových stran) a ostatní Feng Shuej domu je dobré , můžou SV dveře podporovat mladé lidi, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a vzdělání, mají touhu pracovat na svém nitru.

 

Východní dveře výhodné pro mladé lidi, kteří začínají budovat svůj život, šťastný pro byznys, obchodní operace. 
Jihovýchodně orientovaný vchod vhodný pro ty, co si chtějí zlepšit finanční situaci, postup je pomalý, ale jistý, v rodině vládne mír a dostatek.

Pokud vaše dveře "nadechují" energii jihu, vdechují zároveň energii aktivity a činnosti a vy se každým nádechem stáváte slavnější a sebevědomější. Pokud je vaše rodina přehlídkou hyperaktivních lidí, může jižní vchod způsobovat napětí a spory v rodině.

Jihozápadní vchod nejvíc podpoří matku či ženy, které zde bydlí, vchod podporuje pevné a harmonické vztahy. Pozor u rodin s příliš dominantní ženou.

Na západ orientované dveře jsou skvělé pro rodiny s dětmi, podporuje zdravý růst a rychlý rozvoj, ale taky přináší romantické city a chuť se bavit. Kontrolujte rodinný rozpočet. 

Severozápadní vchod nejvíc bude podporovat otce - živitele rodiny. Podporuje v muži vůdcovskou roli, sílu, důstojnost a respekt ze strany ostatních členů rodiny. 


Další podobné texty, které vás zaujmou
>>>
<< zpět