Článek
 
Nežeňme se, nežeňme se, hop hééééj! | Míla Plášková
   
   

Nežeňme se, nežeňme se, hop hééééj!

aneb Retrográdní Venuše

PhDr. Míla Plášková

Nežeňme se, nežeňme se, hop hééééééééj!

Ale pozor prosím, aby nebyla nějaká mýlka:

tím titulkem z rozverné staromládenecké písničky jsem samozřejmě myslela jen období tzv. „retrográdní Venuše“, ne nějaký obecně doporučovaný postoj (jinak ať se hoši pěkně žení a dokáží tak vážnost svých úmyslů se vším všudy, mnohdy je to otázka osobní statečnosti…), řeč byla jen o poměrně krátkém období tzv. „retrográdní Venuše“ (to trvá cca 40 dní, tentokrát konkrétně od 15. května do 27. června 2012 (jinak k němu dochází zhruba jednou za 18 měsíců).

V období své retrogradity, tj. když planeta ve svém pohybu opticky jakoby couvá - nastává vždycky jakési období inventury, změn, zmatků a potřeby úklidu a přehodnocení v té životní oblasti, kterou má daná planeta takříkajíc „v referátu“ (... a je dobré si uvědomit, že v tomto období procházejí podobným stavem všichni obyvatelé Země, takže nebrat věci nějak osobně, ale naopak jako obecný trend…)

                

A pod správu Venuše patří - jak jinak? - především vztahy a partnerství, záležitosti estetiky, krásy a krášlení, uspokojování „slastných“ potřeb, systém našich hodnot včetně peněz.

Co nás včera přitahovalo a dělalo nám dobře, může dnes vypadat úplně jinak a najednou nás třeba zaskočí, že nás to až skoro znechucuje - a to platí nejen pro barvu vlasů nebo různé doposud oblíbené pochoutky a laskominy, ale i pro naše partnery a vztahy…

Co se tedy nedoporučuje v období retrográdní Venuše dělat?

* V prvé řadě žádné „prudké pohyby“ v záležitostech, týkajících se osobních a obchodních vztahů: navazování románků, uzavírání dlouhodobých partnerských dohod atd. – většinou nevydrží bez problémů žádný z nich (ledaže byste s tím lstivě už počítali :D)

* A samozřejmě žádné uzavírání sňatků - takováto manželství budou nutně nějak křehčí a nejspíš nebudou mít příliš dlouhé trvání nebo to bude mimořádná dřina (soužití je i tak věc poměrně složitá, takže je dobré ošetřit vhodný okamžik takříkajíc "zasetí semene"). 

* I s rozvodem nebo rozchodem je lepší počkat. (Pokud se v tuto dobu objeví v našem vztahu nějaká trhlina, bude nás to samozřejmě popouzet, nutit a ponoukat k tomu, abychom všechno radikálně vyvrátili až do kořenů. Ale co potom? Za čtyřicet dní se Venuše znova obrátí a my můžeme svého unáhleného kroku trpce litovat!

* Je vhodné odložit všechny kosmetické procedury, až na ty nejpotřebnější – v žádném případě ale nepodstupujeme zákroky plastické chirurgie!!! Nejenže by jejich efekt nejspíš za moc nestál, ale většinou si zákrok vyžádá i opakování!  (a senzačních fotodokumentů k nezdařeným záležitostem v tomhle směru můžeme najít dost na netu…)

* Venuše vládne i kosmetice a různým krášlicím postupům – tady se raději držme starých ověřených receptů a prozatím neexperimentujeme s novými preparáty!!!

* Nedoporučují se velké nákupy, ani nákupy „venušanského“ zboží, tedy věcí souvisejících s estetikou: šperků, uměleckých předmětů a děl, nezahajujeme nové projekty v oblasti zařizování a dizajnu interiérů. 

* Šaty a boty plus jiné „venušanské“ předměty, které si v tuto dobu koupíme, nejspíš nebudou trvale patřit k našim oblíbeným (kdysi jsem si takto koupila – za hříšnou sumu mimochodem – pár bot, přenádherných, takříkajíc ruční práce, spousta vymakaných detailů, tak, jak to mám ráda – dodnes jsem je ještě nevyhodila. Pak se mi ale několikrát stalo, že v klíčových okamžicích, kdy jsem opakovaně ze společnosti důstojně odcházela krokem dámy, jsem se málem přerazila, protože jsem třeba uklouzla na kožené podešvi atd. Jsou sice stále nádherné, ale chodit v nich už prostě nebudu!!! Je to o život i reputaci!!! :D:D:D)

* Snažte se nepůjčovat si peníze a ani nepůjčovat (klasické doporučení z tradiční astrologie, které by se mohlo zdát aktuálně už překonané – ale vězme, že některé věci už od špatného počátku za sebou táhnou „ocas“ následných problémů)

* Opatrně se sladkostmi a různými pochoutkami, pokroutkami a pochutinami – retro Venuše může ovlivnit naše stravovací preference, což se pak může nepříjemně projevit, když zase jednou stoupneme na váhu!

* Nezačínáme nové projekty, týkající se dizajnu a výtvarného umění jako takového, jinak se setkáme se spoustou zmatků, problémů a nepříjemností, které nám mohou počáteční radost a těšení řádně zkalit!

              

A co naopak dělat máme?

* Je to ideální doba na přezkoumání svých hodnot a vztahů s ostatními, jakási revize našeho vkusu a potřeb.

* A také ideální období na obnovu zpřetrhaných vztahů i hasnoucích emocí – pokud jde o úspěšnost vztahů, právě staré a jaksi „nedočištěné či neuzavřené“ vztahy mohou dojít opět jakéhosi znovuzrození a začít být trvalé :) 

* Je dobré znovu vyhledat staré přátele, snažit se obnovit ztracené kontakty a vazby.

* Občas se nám v tuto dobu skoro překvapivě navracejí i peníze a různé cennosti, se kterými jsme už nepočítali - třeba staré dluhy, které jsme už takříkajíc odepsali, nebo můžeme nečekaně najít věci dávno ztracené, zasuté a zapomenuté dárky, „dekorativní“ předměty. 

* Žádoucí je návrat ke kdysi přerušené činnosti „estetického“ zaměření: malování, pokračování ve výzdobě interiéru bytu, nedošité šaty i různé jiné „pomníčky“ tohoto druhu. Pokud jste se kdysi začali nějak snažit v určité umělecké oblasti a vaše vůle pak ochabla, je teď ten správný čas se k nim vrátit!

* Dobrá doba na návštěvy muzeí a galerií, výstav – možná svá oblíbená díla uvidíme novýma očima.

A pro ty, kdo případně důsledky tohoto období v milostných vztazích strádají a trpí, jedna lidová filozofická úvaha:

Když vám nevěsta uteče za jiným, neví se nikdy, kdo měl vlastně kliku… :)

 

další články PhDr. Míly Pláškové zde