Článek
 
Poradna_exil Poetrie

Upozornění na úvod:

Tato poradna je určena především mužům (případně velmi samostatným, feministicky založeným dospělým ženám).

Země jako Nepál, Peru, Šalamounovy ostrovy, Kambodža atd. nabízejí zcela jiný život než Evropa a Severní Amerika. Jsou levné a zároveň si v nich lze vydělat dostatek peněz. Jsou chaotické, ale zároveň svobodné. Kuřáci zde sami rozhodují o svém kouření, motocyklisté o svých přilbách atd. Mnoho Italů, Holanďanů, i z nižších vrstev, si zde našlo povolání svých snů, včetně založení vlastního podnikání, a to přesto, že doma by si takové podnikání nikdy nemohli finančně dovolit. Zatímco oni zde žijí,  jejich spoluobčané doma šetří, aby tyto země navštívili v rámci exotické dovolené.

Víte, že na nejkrásnější a zároveň nejdražším thajském ostrově, přímo na pláži, žil celých deset let muž z Česka? Obyčejný člověk, žádný pašerák nebo podnikatel za vodou. Místní na něj dodnes rádi vzpomínají. Jiný podobný muž z Česka žil mnoho let na indické hoře Arunáčale a jiný Čech dodnes žije na Mikronéském ostrově Palau a živí se chovem „pštrosů“. Víte, že lidé z oblasti Everestu dodnes vzpomínají na Japonce, který u nich žil deset let, také proto, že jim sestrojil první teplou sprchu v regionu?

Zájemci o konzultace se v poradně Exil před civilizací dozvědí vše, co potřebují k takovémuto novému životu na půl roku, rok či více, a to přesně na míru vaší osobnosti a vašim přáním.

Kde je to nejlepší pro mé podnikání, pro mé záliby, pro mé duchovní volání?

Jak vycházet s úřady?

Jak si hlídat zdraví?

Jak získávat dlouhodobá víza či povolení k podnikání?

Jak bydlet? Jak si přivydělávat zajímavou činností, jak a co dovážet do EU, jak si poradit s cizími jazyky? Atd.

Vážní zájemci mohou poslat svůj osobní profil a otázky na poradna.exil@poetrie.cz. Prosím o časový předstih, kontaktovat pana Dobeše často trvá i několik měsíců. 

PS: Pro prázdninové výlety a dovolené si vystačíte s informacemi z průvodců Lonely Planet. Poradnu na tyto zájezdy tudíž nepotřebujete, stejně tak není poradna určena lidem hledajícím informace pro nelegální činnosti.

Mgr. Barbara Plášková

zpět na novinky

zpět do galerie