Článek
 
Om Nadsamec Vyucuje Bunjee Meditaci

 

 

 

"Óm nadsamče, máš tam nesprávný údaj. Nejvyšší veřejnosti přístupný bungee jump na světě otevřel v roce 2007 v čínském městě Macao chlápek, co před třiceti lety skákání na laně vymyslel. Podívej na to, a nepřehlédni tu kost!"

 


Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.
 

 

"Pěkné Kelly, myslím, že je to zajímavé skákat uprostřed velkoměsta z věže, dík za video."

"Nemáš zač. Vím, že Hackett skákání na laně vymyslel z tradičního obřadu domorodců ostrova Vanuatu. Kdy tebe napadlo prohlubovat meditaci nebezpečím bungee jumpu?"

"Ale, ale, oba přeci dobře víme, že bungge není nebezpečný. Vždyť 160-timetrový most v Nepálu skočil osmdesátiletý děda! Base jump je nebezpečný, ale skákání na laně je bezpečnou zábavou. A právě proto se hodí k duchovní praxi.

V podstatě v bezpečné aktivitě vyvoláš v těle pocit vážné situace, ohrožení života či totální bdělosti. A o to tady jde. Doma po večeři ti zamedituje i morče, ale ve chvílích, kdy přijdeš o práci, životní lásku či bydlení, téměř nikdo. Čím pak byla předchozí duchovní praxe, když tě nějaká prekérie dokáže složit tak, že nemedituješ?"

"Iluzí, lží, vím já čím?"  Odbyl Kelly odpověď a znovu položil vlastní otázku na počátek Óm nadsamcova nápadu bungee meditace.

"Já strávil mládí na laně. Ve třinácti vzal kámoš tátovi autolano a my se pustili do zdolávání okolních skal. První slaňování v popruhu na kytaru mě pěkně vystrašilo. Byl jsem ve skalách každý víkend, většinou na velmi nezabezpečených cestách, ve kterých hrozil pád deset, dvacet či více metrů. Do lana samozřejmě, ale narozdíl od bungee skákání z mostu, zde hrozily nejrůznější úrazy, kvůli nárazům do skály, okolních stromů či na zem. 

Brzy jsem zjistil, že se některé dny strašně bojím, zatímco dny jiné nemám sebemenší strach. Začal jsem tento fenomén zkoumat. Protože jsem tou dobou již několik let cvičil excelentní nenáboženské meditace zvané autogenní trénink, hledal jsem odpověď zde.

Dá se pomocí vnitřního, nefyzického cvičení zvýšit počet dní, ve kterých jsme odvážní a úspěšní? Je možné tímto způsobem eliminovat „memses“ dny, v nichž se celá bytost upne k pocitům strachu a rezignace? Může psychická příprava rozhodnout kritický okamžik cesty, v němž se během vteřiny, jediného pohybu, rozhoduje mezi úspěchem a zatracením?


Výsledkem bylo, že jsem v sedmnácti natočil svou první meditační kazetu s názvem Zapínáš kruh, která mi pomohla tak, že jsem v další sezóně sebevědomě vylezl všechny své vysněné výstupy jako Superlative, Gravitační komplexy či Hecíř.

Později, když jsem začal naplno dělat meditace, jsem myšlenku meditace umožňující podat výkon ve strašidelných emocích, aplikoval na běžný život a nakonec jsem ono napětí, plnou bdělost „riskantních“ situací použil jako koření meditací lidí."

"Ok, pády horolezce na laně jsou jedna věc. Ale co bungee?"

„První bungee jsem skákal v roce 1987. Uvázali jsme s kamarády na most lana a hopsá hejsá."

"Óm nadsamče, škoda, že už neučíš! Jak tě tak poslouchám, nabývám pocit, že jsi James Bond meditace!

Říkám to schválně, protože pro tebe mám video svého času nejvyššího bungge jumpu světa. Na konci tohoto videa, upoutávky k Bondovce, uvidíš tento 220 metrů vysoký bungee ve švýcarském Val Verzasca. Má se jednat o pravý skok Bonda, nikoliv o triky..."

 

 
Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.

 

"Jo, ten znám, je raritní tím, že neletíš vzduchoprázdnem, ale podél zdi, což byl tradiční pohled během mých pádů v horách a na málo jištěných cestách pískovcových skalních měst.

Jestli něčeho v životě lituji, tak je to skutečnost, že jsem postupně opustil tyto nebezpečné cesty a nechal se strhnout módní vlnou bezpečně zajištěných výstupů. Před rizikem a bojem muže s přírodní tvrdostí dostal přednost vrcholný gymnastický výkon. Dnes, když na lezení vzpomínám, se mi vybavují výhradně nebezpečné výstupy.

Proto  jsem si z této chyby vzal ponaučení a snažím se, abych až budu v poslední hodince vzpomínat na život, nezalitoval podruhé. Proto kdykoli mě život postaví před křižovatku s názvem Rozhodni se, volím syrovější a nebezpečnější variantu."

"To je hip! Tak pojďme k bungee meditaci! V článku Il Duelo 3 jsem četl, že studenti od tebe dostávají přesně mířené instrukce a že se tyto instrukce liší skok od skoku."

"Je to tak. Vzhledem k tomu, že první bungee jump je jen jeden, a i následný počet bungee skoků, během nichž cítíme začátečnické rozechvění, je omezen, snažím se je pořádně využít a studenty ke skoku pustím teprve po perfektním zvládnutí technik, které pro ně během našich setkání připravuji na míru."            

"Děláš to i dnes? Rád bych se přihlásil."

"Nedělám, ale občas se s majiteli mého Astrofocus®  horoskopu na Tajném sessionu s bungee meditaci domluvíme, tedy pokud to nějak pomůže jejich pochopení mého díla."

"Co je jim po tvém díle?"

"No víš, Kelly, pokud pochopí mé dílo, tedy svůj Osobní Astrofocus®, pak naplní logo Delfské věštírny."

"Jako, že zabijou svého otce a vyspí se se svou matkou?"

"To jsi v jiné antické báji, já měl na mysli Poznej sebe sama.

Pustím ti video z bungee meditace v Nepálu.“

Video se spustí kliknutím na fotku.

Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.


"Hele, nutit krásné holky toužící po meditaci skákat ze 160 metrového mostu, to tě naučil Sexy Sadie? Ta tvá studentka na videu, nevypadá, že by byla nadšená, mimochodem kočka. Jak se jmenuje? "

(pozn. editora: Sexi Sadie je přezdívka a píseň, kterou John Lennon stvořil pro „svého“ gurua Mahariši Maheš Jogiho.)

"Nadšená určitě nebyla, ale k tomu se dostaneme přes odpověď na tvůj dotaz na různé meditační techniky k bungee skokům. Začnu maličkostmi. Tak třeba zavřené a otevřené oči.

Někteří lidé v úleku oči zavřou a jiní je třeští, během milování se rovněž dělíme na zavírače a otvírače, no a meditace znají stejné dělení.“

"Co je lepší?“

"Obě varianty mají své výhody a nevýhody.“

Kelly se nedal odbýt krátkou odpovědí a pokračoval: 

"Jakou výhodu mají otevřené oči?“

"Stejnou jak při milování, je v nich víc propojení s přítomností, tedy méně fantazií.“

"A výhoda zavřených očí je?“

"Zavřené oči dávají více soukromí a pomáhají navodit meditačnější stavy mysli, typu Alfa vln či Theta vln, což je důsledek návyku z každodenních spánkových mechanismů. Protože podobné meditační praxe u otevřených očí chybí, cítí se většina lidí meditativněji se zavřenýma očima.“ 

"Dobrá, a co je tedy lepší pro bungee meditace?“

"Pokud má člověk emotivní chaos, a nebo nezvládá tok svých myšlenek, pak jsou lepší  oči otevřené. Totéž lze doporučit lidem, kteří dlouhodobě nechávají zarůst svůj život věcmi, činnostmi a lidmi, které vlastně ve svém životě mít nechtějí.“ 

"To nechápu, něco nechci, tak to vyhodím.“

"Jo, ale co když s tím něčím máš tři báječné děti, firmu a nebo nádhernou minulost?“

"V takovém případě jsem v prdeli.“

"Takže, Kelly, bungee meditace se zavřenýma očima je nesmírně populární a vhodná u středně pokročilých meditátorů s vyrovnaným životem.“

"A co pokročilí a profíci?“

"Tam záleží na jejich nauce, nikoliv na mně. Navíc pokročilý meditátor dokáže mít oči „zavřené“, i když je má fyzicky otevřené. A naopak zavřené oči pokročilého mohou být provázeny „viděními“ a nebo cvičeními, jakým je REM Dance.“

"Co to je?“

"Kelly, ty nic neznáš...“

"Hele, Óm nadsamče, proč se po mě vozíš?“

"Protože neznáš REM Dance a chceš dělat tantru. Probereme to jindy, ale v principu napodobováním pohybů zavřených očí, podle lidí, jejichž spánek se ocitá v REM fázi, brnkáme v mozku na naše Delta vlny.“

Kelly se zvědavostí nadechl, ale oblíbené Óm nadsamcovo gesto vztyčeného ukazováčku s rotujícími pohyby, znal velmi dobře na to, aby věděl, že tato kapitola je pro dnešek skončena.

"No, a Simona z videa je velmi uzavřený člověk, introvert, který si vybojoval život úspěšného extroverta. Pro tuto dvojznačnost jsem u ní zvolil jak zavřené oči skoku prvního, tak oči otevřené ve skoku druhém.

Jak sis dobře všimnul, Simona během bungee byla na prahu svých psychických schopností. A právě to je pro bungee meditaci nejlepší, protože kdykoli se ocitáme na tomto prahu, naše nitro se vynoří na pozorovatelný povrch. No a v této vzácné chvíli se na něm dá udělat víc práce, než za 365 meditačních dní v domácím klidu. Navíc když je tvé nitro vidět, můžeš v něm vyčíst pravdu o svých snech, přáních a tužbách.“

"Co jste zjistili u Simony? A jak jste tomu přizpůsobili její meditační praxi?“

"Zjistili jsme, že její nitro strašně touží po manželovi a dětech, takže jsme ten rok zaměřili tak, aby potkávala vhodné muže.“

"Óm nadsamče, to je fakt meditační, další vdaná roštěnka. Nechceš si otevřít seznamku?“

"Kelly, děláš stejnou chybu jako většina. Málokdo si uvědomuje, že duchovno je každý náš nádech, každé slovo, čin, takže touha po souznění s partnerem a dětmi je podle mě velmi meditační záležitost, rozhodně víc než nějaký duchovní seminář.“

"Ty vole, teď mluvíš jak moje matka.“

"Whatever .“

"Óm nadsamče, takže během prvního skoku Simona letěla se zavřenýma očima, tiše a s vírou, tedy strachem, že během letu zemře. O jakou meditaci zde šlo?“

"Hádej. Možnosti zde jsou jen dvě: buď to byla phowa Guru Rimpočheho, či jiná tantrická nauka, v níž lidé meditují na vlastní smrt, a nebo šlo o bhakti jógu, tedy jógu odevzdání Ega vyššímu principu, nejčastěji Bohu, životu nebo guruovi.“

"Něco jako Staň se, co má se stát?“

"Jo, i tato věta by mohla zaznít jako mantra tohoto skoku, ale podrobnosti jsou příliš osobní, ty ti prozradit nemohu. Taky bys nebyl nadšen, že někde vytrubuji, že jsem ti k bungee meditaci poradil, ať si představuješ svatební Ano, jímž se zavazuješ k věčné monogamii.“

"To bych nikdy neudělal.“


"Ani kdybych ti dal příslib, že když to zvládneš, budeš moc jet se mnou příští rok na poustevny, o kterých jsme si povídali?“

"Ty jsi vyděrač.“

"Nejsem. Vydírá tě souboj vlastní chtivosti s Egem. Já ten boj pouze svou lákavou nabídkou spustil. Tak je to v životě vždycky. Lidé nejsou tím, čím je nazýváme. Jsou jen spínačem, který v nás vyvolal vnitřní souznění a nebo vnitřní boje.“

Video se spustí kliknutím na fotku.

Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.

 

"Druhý skok Simony se nelišil jen ve výměně zavřených očí za otevřené, ale také v tom, že zatímco během prvního skoku Simona téměř nehlesla, u druhého dostala pokyn řvát jak jen to půjde.“

"To nechápu, Óm nadsamče. Nepůsobila jak srab a nebo někdo, koho zapomněli navázat na lano?“

"Kelly, řvaní v kritických situacích je nesmírně očistné, obzvláště je-li spojené s nějakou meditační technikou.“

"No, takže si ulevila od plic.“

"Jo, Kelly, a navíc z rozdílů tichého a hlasitého seskoku lze poznat, jestli je člověk více jang duchovní typ, tedy vhodný pro meditace růstu, a nebo jin duchovní typ, jemuž nejvíce pomáhají meditace splynutí s nadpřirozenem. Život nás sice také rozdělí na takzvané dominantní a pasivní typy, ale toto dělení ne vždy odpovídá realitě nitra, protože nitro vznikalo v době, kdy jsme byli nedospělí a uměle do něj zasahovaly autority jako rodiče a pedagogové. Takže učitel meditace by měl zjistit pravdu o tom, je-li jeho klient pasivní jin a nebo aktivní jang osoba.“

"A jakou meditační techniku Simona praktikovala během druhého skoku?“

"Mělo se jednat o opak bhakti jogínského odevzdání se ze skoku prvního. Většinou k tomu používám techniky zenové meditace. Není náhoda, že zazen meditace využívali v kung fu, u samurajů a dokonce u pilotů kamikadze. Díky zenové meditaci byla jejich psychika natolik odolná a silná, že byli téměř neporazitelní a bojovali velmi odvážně a riskantně. Zazen je naučil porážet nejen slabost, ale také strach ze smrti.“

"Takže odvaha opřená o víru v sebe a svou nesmrtelnost?“

"Ano, spoléhal jsem při tom na euforii, jež v Simoně vyvolá skok první, proto jsem i přes její hrůzu z bungee skákání vybral techniku, která oslavuje sílu vlastního těla a ducha. Ovšem nakonec Simonina euforie ze skoku prvního byla mnohem menší, než je zvykem. Překonání sebe sama nevyvolalo euforické pocity, nýbrž stoické Konečně to mám za sebou.

Bez euforie se musela meditace druhého skoku částečně upravit. Měli jsme spolu dopředu připravené tři bungee meditace na skvělé úrovni a dvě částečně, protože u bungee meditace preferuji skoky tři. Takže jsme finálně místo čiré odvahy samuraje zvolili techniku opřenou o důvěru ve svůj osud a život. Zenové rysy jsme přitom zachovali, ale nakonec to působilo tak nějak jako advaita védanta.“

"Neznám.“

"Dnes tomu mnozí říkají džňána jóga.“

"Jó, to znám!“ Prohlásil Kelly a dodal:

"Dělal jsem to s nějakým guruem během naší cesty na motorce po Indii.“

"Takže si principy džňána jógy pamatuješ.“

"Jo, jasně, prostě během několika měsíčního ukecávání sám sebe ukecáš, že nejsi tím, kým jsi, ale že jsi to, co nevidíš, necítíš a co neexistuje, no a pak máš nirvánu. A když tě doma po návratu nezavřou do blázince, staneš se guruem a říkáš lidem, že nejsou to, co jsi myslí, že jsou, a oni ti za to pořád vnucují své prachy, pohlavní orgány a tak...“

Dál už Kelly mluvit nedokázal, protože se rozřechtal na celé kolo.

"Vidím, že jsi velmi pokročilý džňána jogín. Pochválil ho Óm nadsamec

Takže Simona se během druhého skoku chovala, jako by její vystrašené, letící tělo s hlavou nebyla ona. Protože ona byla všechno ostatní. Tedy to, co jí doposud zajišťovalo hezký život. Tato důvěra opřená o realitu jejího štědrého osudu se během letu měla proměnit v esenci jejího bytí.“

"Jo, takže něco jako kostky jsou vrženy a hra vždycky hraje v můj prospěch, protože šťastný osud ze mě udělal typ veni, vidi, vici?“

"Ano, něco takového. Ale na konci proměněno ve zkušenost, že tento šťastný osud jsi ty.“

"To se dá stihnout? Vždyť skok trvá okamžik.“

"Když se dobře připravíš a máš silné chvění již před skokem, pak se to stihnout dá, alespoň během skoků nad 150 metrů.“

"To, že jste museli měnit plán, protože se Simona bála i před druhým skokem, bylo v pohodě?“

"Ano, byla ideálním klientem bungee meditace. Daleko větší starosti mi udělal další z účastníků, které jsem ten den na bungee meditacích měl. Podívej na její video a hned pochopíš proč.“

Video se spustí kliknutím na fotku.

Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.

 

"Tak co, vidíš ten rozdíl oproti předchozímu videu Simony?“

"Jo, Simona byla strašně vystrašená, a tahle holka je v pohodě, a zřejmě je v bungee zkušená.“

"Nikoliv, obě holky ten den skákaly poprvé, jenomže zatímco u Simony šlo o hluboký duchovní prožitek, u Melči byla duchovní hodnota skoků malá. Ta holka totiž neměla žádné zábrany, ona by snad s úsměvem skočila i bez lana. Tím pádem se její  lekce bungee meditace proměnila v krásnou, ale ne přelomovou zábavu.“

"Takže co s ní?" Zeptal se Kelly.

"Skvěle na ni fungovalo Uvíznutí v lůně jeskyně, o kterém jsme mluvili, ale teď dokončím myšlenku.“ Upozornil Óm nadsamec a pokračoval.

"Simona byla pravým opakem Melči.“

Kelly mu znovu skočil do řeči.

"To vidím! Jedna blond, druhá tmavá, seš kanec, Óm nadsamče. Jak se snášely v posteli?“

„Hele, Kelly, pleteš si téma, o tantře a sexu se budeme bavit jinde.“ (Pokud se o těchto věcech chcete bavit také, klikněte  Óm nadsamec vyučuje tantru)

"Nebuť labuť.“

"Pokud se dobře pamatuji, tak ty dvě spolu nikdy nespaly, jsou to dost slušné holky.“

"Stalo se ti někdy, že by někdo na bungee meditaci vůbec neskočil?“

"Z mých lidí vždy všichni skočili, i když třeba u Simony jsme první skákání o rok odložili. Byla za mnou na návštěvě v Nepálu, ale shodli jsme se, že ještě není připravená. Ovšem toto rozhodnutí proběhlo ještě ve městě, nikoliv na bungee mostě. Z mostu mi doposud nikdo necouvnul. Co se divíš? Nevíš od mých nepřátel, že mám pověst nejen kance století, ale také neuvěřitelného drsňáka?“

Óm nadsamec se lehce usmíval do vousů...

"No, tak to se mám na co těšit!" Rozřechtal se Kelly.

Po chvíli příjemného ticha Óm nadsamec pokračoval.

"Ale viděl jsem jiné, co couvli. Na nepálský bungee se často hecnou skupiny cestovatelů, kteří se náhodně potkali na okruhu po Jižní Asii, takže mnozí z nich jedou na most jen kvůli partě. A právě zde jsem viděl nejvíce lidí, co neskočili.

Když skákala Simona, z podobné party asi deseti izraelských cestovatelů neskočil jeden kluk. Bylo to hrozné, nikdo se s ním na zpáteční cestě nebavil, byl v depresi. Naštěstí tam náhodou byl psycholog, tak ho cestou zpět dal do kupy. Naopak jeho kamarád, který málem taky neskočil, byl všemi oslavován. Přitom byl tak srandovní, snad desetkrát se přivázal na bungee lano, aby se zase odvázal. Ovšem nakonec, když už to nikdo nečekal, skočil. Skoro ho podezřívám, že mu uklouzla noha. Ale to už je teď jedno, protože se stal největším hrdinou dne, oslavován byl víc než kluci, co tam skákali salta. Lidé prostě milují, když se překonáme, když dokážeme něco nemožného, a naopak neodpouštějí selhání a psychická vyměknutí.“

"Proč myslíš, že neskočil? Když na skocích kamarádů viděl, že je to bezpečná zábava?“

"Zřejmě ze stejného důvodu, z jakého měla Simona před druhým skokem větší respekt než před skokem prvním. Někteří lidé neradi ztrácejí kontrolu nad svou situací. Znám Simonu dobře, přes deset let, a vím, že miluje rychlou jízdu autem. Viděl jsem ji, jak ve francouzských horských zákrutách proháněla nafoukané motorkáře natolik, že jeden z nich uražen tím, že ho neustále dohání rodinné auto, nakonec v zatáčce málem položil motorku. Všichni ostatní v našem autě se během Simoniny jízdy strachy modlili. Tím chci říct, že Simona má dost odvahy. Proč tedy stejnou odvahu nemá při bungee? Vysvětlení lze nalézt právě ve faktu, že narozdíl od řízení auta, skok z mostu nemá pod svou kontrolou.

Typ lidí s velkou potřebou ovládání sebe a svého života mívají strach z momentů, kdy se musí odevzdat. Nejen při bungee, ale také v životních situacích, ve vztazích atd. Hodně to pak ochromuje jejich životy. Na druhou stranu je to chrání před zklamáními.“

"Na to bych se vykašlal, já miluji bláznivé věci, takový kontrolovaný život by mě zabil.“

"Rozumím, Kelly, ale právě proto je svět krásně pestrý, protože každý v něm má jinou povahu a jiné životní strategie. Simona na holku z malého města prožila krásný a bohatý život, protože nakonec vždy, když je to nezbytné, skočit z „mostu“ dokáže, zatímco onen nebohý klučina z izraelské party to přes svou obrovskou postavu a velké svaly prozatím nedokáže. A není jediný, protože tato ochromující nutnost držet se známého a kontrolovatelného je podle astrologie největším stigmatem zemských znamení. Lidé zemského typu neradi žijí na hraně a mají rádi své jistoty a svůj klid.“

"Jen doufám, že Střelec není zemské znamení, takový život by mě zabil. Přeci člověk nemůže být kreativní, úspěšný, zajímavý a zároveň nevybočovat z řady. Prostě život na hraně musíš přijmout jako povinnost, jako styl, jinak nejseš živej, ale živoucí mrtvola pohřbená v šedi, tak jak můj strejda.“

Kelly si po vášnivém proslovu odplivnul a pozval Óm nadsamce na video.

"Podívej, toto byl kdysi nejvyšší bungee jump na světě.“

 

 
Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.

 

“V IL DUELU 3 jsi psal, že se na tomto bungee někdo zabil a že pak původně 216 metrů dlouhý skok zkrátili.“

“Jo, stalo se to v době našeho bungee meditování  se Simonou. Nebyla to ale ničí vina, prostě klient dostal infarkt, a tak si myslím, že se dnes tento krásný most opět skáče v celé své nádheře. Ovšem Nepálci tehdy jásali, že se právě stali nejvyšším bungee jumpingem na světě, což samozřejmě pravda nebyla. Na druhou stranu ale nepálský Last Resort bungee patří k nejkrásnějším na světě, taky kvůli nádherné přírodě. Podobné prostředí z vysokých bungee jumpů má u nás v Evropě snad jen 190 metrů vysoký švýcarský Niouc.“

“Jak je to vlastně s nejvyšším bungee na světě? Nejdelší skoky jsou přeci z vrtulníků.“

“Tak tak. Sám vůbec netuším, který bungee je z těch pozemských nejvyšší, zřejmě to bude 321 metrů vysoký most Royal Gorge Suspension v USA, ale tam se skákat nesmí. Jen občas, jednou za mnoho let, se povolí nějaká akce, takže dnes zřejmě bude nejvyšší bungee ten tvůj z Macaa. Však víš, ten jak na něm skáče ta kočka, u které se ti hnula kapsa na kalhotách:)...“

“Óm nadsamče, četl jsem od tebe IL Duelo 3 a mám spoustu otázek.“

“Ježíšmarjá, tak to mám zkažený den. Kelly, já už meditace neučím.“

“Nechci učit, jen pár odpovědí. Nejdřív teda k tomuto videu:

 

Video se spustí kliknutím na fotku.

Pokud se vám video pomaleji načítá, zastavte promítání (tlačítkem "pause" - první tlačítko zleva)
a počkejte, až se video "načte" (cca 2 minutky), pak jej budete moci sledovat nerušeně v plné
atmosféře obrazu a hudby. Tlačítkem "play" (opět první tlačítko zleva) si video opět spustíte.Takže tys žil v Nepálu! Proč zrovna tam? “

“Protože je to nádherná země, v níž žijí úžasní lidé. Nepál je pro mě jedna z pěti nejúžasnějších zemí světa. No a taky kvůli mému oboru. “

“Jak kvůli oboru?“

“No jako guru a tantrik... “Pokračování bonusu vystřižených scén z textu Óm nadsamec vyučuje bungee meditaci naleznete zde: