Článek
 
Reinkarnace toulavé duše Jaroslav Dobeš

GIORDANO BRUNO NA REGRESNÍ TERAPII

Jaroslav Dobeš

REINKARNACE TOULAVÉ DUŠE 2New Age terapiím po minulých životech se věnovali i velmi vzdělaní lidé; přesto působí základní úvahy velmi primitivně. Tak třeba jedno z vysvětlení migrén popsané Edith Fiore je, že migrénika v minulém životě někdo praštil kyjem do hlavy a ukončil tak jeden z jeho životů. Nadváhu zase universitně vzdělaná Edith spojila s předchozím vtělením, které ukončil hlad a podvýživa. Ne, že by to takto fungovat nemohlo, ale pak většina lidí středověku musela být obézní, protože v minulém životě zažívala období bídy nebo přímo hladomor. Totéž by se dalo říci o mnohých zemích Afriky dvacátého (a bohužel i jednadvacátého) století, ve kterých je většina dětských úmrtí spojována s podvýživou. Přitom ve středověku trpěli nadváhou jen dva lidé ve vesnici – starosta a farář. Kam se vytratili další podvyživení převtělenci? Já vím, odpovědí budou nějaké jiné světy nebo doby. Buddhismus i hinduismus věří v nekonečný počet jiných, životem obydlených vesmírů, takže ti, co minule hladověli (třeba anorektické modelky), se teď cpou a drží diety v některém z nich. Jinými světy se reinkarnátoři brání útokům na jejich víru v případě otázky: „Kde se vzaly duše lidí pro populační explozi ve XX.století? Počet živých lidí se zmnohonásobil oproti dobám minulým, takže mi sakra vysvětli, kde se ty duše posháněly!“ No, a sakrista uslyší buď o jiných světech a vesmírech a nebo o zvířatech, které dospěly po mnoha reinkarnacích na úroveň lidského vtělení.
Foto Jaroslav Dobeš ● ke stažení zde >>
Toraja statues Tau Tau, portrait of death people buried inside the cave.
See next photo. Podobizny zesnulých z jeskyně na příští fotce.


V mnoho světů ve vesmíru měl věřit také dominikánský mnich a kněz Giordano Bruno, později exkomunikovaný jak katolickou, tak „protestantskou“ církví, a v roce 1600 upálený v Římě na náměstí, které se jmenuje podobně jako námi citovaná autorka regresních terapií, Fiori.
Pokud by se Bruno stal čtyři sta let po jeho smrti jejím klientem, zřejmě by se stalo toto:

„Tak teď zavřete oči... cítíte klid relaxační hudby. Vraťte se do okamžiku, kdy jste cítil panický záchvat.“

„Jo, to bylo minulou neděli na chatě.“ Odpověděl by exBruno a regresistka by reagovala:

„Tak, teď jste na chatě. Vše je takové jako v neděli krátce před tím, než panický záchvat přišel. Vidíme ty samé lidi.“ (Vy vidíte, jak pomalu přechází do přítomného času, tedy alespoň gramaticky, ve snaze navodit posunutou přítomnost v klientovi).
„Vidíme stromy, otevřené dveře, kdo mluví, kdo kde stojí... úplně přesně, protože je neděle.“ ... Teď běží dlouhé minuty ničeho, podkreslené relaxační hudbou a navádějícími dotazy regresistky, a pak se to stane.

„Cítím, že to na mě zase jde.“

„Počkejte, nespěchejte v čase a podívejte se kolem, jestli nezachytíte, co se tak najednou změnilo.

„Nic. Všechno je stejné.“

„Nikdo neodešel?“
„Nikdo vás slovně nenapadl?“


Foto Jaroslav Dobeš ● ke stažení zde >>
Indonesian Traditional dresses. Indonéské kroje 2.


„Ne, všechno je stejné... Počkejte... Tom kouří cigaretu.“

„Dobře... Podívejte se, zda ji kouřit teprve začal a nebo už dokuřuje.“Podle stavu cigarety odhadnete dobu, kterou musí exBrunova paměť „replay“.

„Ano, panika přišla, když si připaloval zapalovačem.“

„Vidíte ten oheň, řekněte, ať vám ho Tom půjčí.“

„Ne, ne, nesnáším kouření, to mi dělá naschvál.“

„Dobrá, podívejme se na nejstrašnějšího kuřáka ve vašem životě.“ ....opět minuty ničeho...

Strejdův soused byl hrozný...“ ....minuty vedené regrese v podobném stylu jako s Tomem na chatě...

„Ano, nejvíc mi na něm vadilo, když si připaloval cigarety o ohně letních táboráků“
... další časový posun kolem tématu „Oheň“....

„Ano, hořím, nemůžu ven, všichni se smějí, dusím se, vypadají jako současný papež, jeden z přihlížejících jí špagety...“.

„Jste exGiordano Bruno, už vám bude lépe. Zaplatíte 5000 dolarů, které můžete zkusit vysoudit jako náhradu škod u církve.“Foto Jaroslav Dobeš ● ke stažení zde >>
Jeptišky, Catholic Nuns
.


V Indii se za názor o existenci dalších světů netrestalo tak, jako v Itálii za Bruna, u nějž tato úvaha mohla vést k závěru, že tyto vesmíry mají jiné stvořitele nebo církve než ten náš. Jóga Vašista, tradiční hinduistický spis, navíc hledala i opačným směrem než hvězdář Brunovy doby, objevující dálavy noční oblohy. Podle Vašisty má být zcela jiný vesmír v každé naší buňce či v atomu kolem nás. Některé z těchto vesmírů jsou větší a jiné menší než ten náš. Z pohledu převtělování počítajícím s životy mimo náš svět a vesmír. Může vaše prababička žít někde uvnitř vašeho slepého střeva, pokud jste si její vesmír nenechali odstranit?

Jiná významná New Age regresistka z USA, H.Wambach, tvrdí, že se třetina duší na nové tělo těší. Ostatním se prý nechce do nového života. Lze to chápat, pokud se v kempu po posledním životě máte dobře a zároveň víte, že v tom příštím vás za vaše názory nebude mít nikdo rád, protože budete mnich a kněz, moc si neužijete světských radovánek, a na závěr vás upálí, takže v dalších životech při pohledu na oheň propadnete panice, aniž byste tušili proč. Podle Purán (Indie) a dalších textů na minulé vtělení, kamp mezi životy, i důvod, proč jsme si vybrali právě toto tělo a tento život, zapomeneme v okamžiku porodu.Foto Jaroslav Dobeš ● ke stažení zde >>
Ganga Sacred Bath, Posvátná koupel
.


Přesto doktorka Wambach tvrdí, že téměř všichni se vtělujeme zcela dobrovolně. Buddhismus má jiný názor na obě věci (kromě tibetského); reinkarnace se považuje spíše za „tok energie“ než za vědomou cestu individua a o dobrovolnosti vtělování nemůže být žádná řeč. Uvězněni v koloběhu životů plných utrpení a pomíjivého štěstí (čímž se mění v další utrpení) máme jedinou naději na záchranu v ukončení převtělování, což je pro 99% bytostí v dohledných eonech času nemožný úkol.

Z knihy Spiritual Trekking, která měla vyjít v edici Old Poetrie® na jaře 2009.


<< předcházející díl si můžete přečíst zde


následující díl si můžete přečíst zde>><< zpět